Μουσικός Διαγωνισμός «Βουλής των Εφήβων» 2015-2016

Το Ίδρυ?α της Βουλής στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγρά??ατος Βουλή των Εφήβων, ΚA΄ Σύνοδος 2015-2016 και σε συνεργασία ?ε τα Μουσικά Σχολεία της Αττικής διοργάνωσε τον 2ο διαγωνισ?ό σύνθεσης τραγουδιού για ?αθητές Λυκείου. Οι Μαθητές του Σχολείου μας έδωσαν το παρόν στον παραπάνω διαγωνισμό συνθέτοντας το δικό τους τραγούδι.

Το όνομα που επέλεξαν οι μαθητές για το γκρουπάκι τους είναι «Dominus» και ο τίτλος του τραγουδιού είναι «Ένας Κόσμος Χρώματα». Τους στίχους του τραγουδιού έγραψε η Κοσμά Ιωάννα και τη μουσική επιμελήθηκαν τα μέλη του συγκροτήματος. Στην κιθάρα και το τραγούδι οι Βαβλούκης Γιώργος και Κλίγγος Δημήτρης, στο πιάνο ο Στεργίου Κωνσταντίνος και στα ντραμς ο Αγγέλης Θανάσης.

Μολονότι το τραγούδι τους δεν διακρίθηκε στον διαγωνισμό, τα παιδιά μας αξίζουν θερμά συγχαρητήρια και ένα μεγάλο μπράβο για το ταλέντο, τη φαντασία και τη δημιουργικότητά τους. Απολαύστε το τραγούδι τους!!!