ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2016

Τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2016, όπως κάθε χρόνο, συγκέντρωσαν τα φώτα της δημοσιότητας. Χαρές και λύπες - βραβεία, ευχές, αγώνας και αγωνία για την διεκδίκηση της πρωτιάς.

Στα Μ.Μ.Ε., συνήθως, πρωταγωνιστούν οι υποψήφιοι - μαθητές και μαθήτριες - των αστικών κέντρων, των πρωτευουσών κάθε νομού, παρά το ότι τα περιφερειακά σχολεία πρωταγωνιστούν, ισάξια, στις επιδόσεις των παιδιών τους.

Το Γενικό Λύκειο Βελβεντού, με 31 υποψήφιους, συγχαίρει, όλους τους μαθητές και μαθήτριές του για την επιβράβευση του αγώνα τους. Ιδιαίτερη αναφορά στην Αναστασία Τσακνάκη, που πέτυχε 19.314 μόρια και στην Ελισάβετ Τσιτσιώκα, που πέτυχε 19.040 μόρια. Τα παιδιά μας, για μια ακόμη χρονιά μας συγκίνησαν.

Βελβεντό 1η Ιουλίου 2016

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων.